BONNEVIE DERGİSİ ARALIK SAYISINDA
900

- Oyunculuk serüveniniz nasıl başladı?

1-Oyunculuk benim için küçük yaşlarımdan itibaren bir tutku. Klasik bir dizi izleyicisi olmadım hiçbir zaman, kendimi olay akışına kaptırmam. Beğendiğim karakterleri ayna karşısında canlandırmaya çalışırdım. Liseden mezun olduktan sonra da bu hayalimi gerçekleştirmek için eğitim almaya karar verdim. Tümay Özokur Akademi’de Kamera Önü Oyunculuk eğitimi dışında birçok workshop’a katıldım. Bir süredir Erdi Işık’tan da özel oyunculuk dersleri alıyorum. Oyunculuk adına daha donanımlı olmak ve kendimi geliştirmek için okumaya ve araştırmaya devam ediyorum.

- 2019 yılında Sinema Güzeli birincisi seçildiniz. O zamandan bu yana hayatınızda neler değişti?

2-Sinema Güzeli yarışması bu yoldaki profesyonel olarak ilk adımımdı. Güzellik yarışmasından ziyade yetenek yarışmasıydı ve Yeşilçam filmlerinden kesitler canlandırıp jürilerden puan aldık. Birinci olmak benim için çok kıymetli ve özeldi. Yarışmadan sonra kendime olan özgüvenim arttı.

- Türkan Hanım’ın Konağı dizisi ile ilk defa izleyiciyle buluşacaksınız. Neler hissediyorsunuz, dizinin kadrosuna dahil olma süreciniz nasıl gelişti?

3-Dizinin cast seçimleri sırasında birçok defa görüşmeye gittim. Menajerim Tümay Özokur seçildiğimi söylemek için aradığında çok mutlu oldum. Türkan Hanım’ın Konağı kariyerimin başlangıç noktası, ilk dizim. Bu sebeple her zaman bende yeri çok ayrı olacak.

- Dizideki karakterinizden bahsedebilir misiniz?

4- Dizide karakterimin adı Güliz. Güliz, çok cesaretli, atılgan, enerjik, sempatik, zeki, deli dolu ve kendini sevdiren biri. Çok da ipucu vermek istemiyorum ama izlediğinizde göreceksiniz ki, siz de seveceksiniz Güliz’i.

- Çekimler nasıl gidiyor?

5-Çekimlerimiz çok eğlenceli geçiyor. Yönetmenimiz Mehmet Atan ve 2. yönetmenimiz Yunus Emre Özdemir ile çalışmak çok keyifli. Her gün yeni bir şeyler öğreniyorum onlardan. Tüm ekip büyük bir uyum içinde çalışıyor.

- Set dışında vaktinizi nasıl geçiriyorsunuz?

6-Nişantaşı Üniversitesi mimarlık bölümü öğrencisiyim. Dolayısıyla setle birlikte yoğun bir tempoya girdim. Set dışında kendimi geliştirecek aktivitelerle vaktimi geçiriyorum. Düzenli olarak spor yapıyorum, binicilik kursuna gidiyorum. Yazı yazmayı çok seviyorum ve oyunculuk derslerime de devam ediyorum.

-Dijital platformlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz neler izliyorsunuz bu aralar?

7-Dijital platform projeleri bir süredir daha çok gündemde ve daha özgür bir mecra olduğu için ilerleyen zamanda daha da çok hayatımızda olacağını düşünüyorum. Bu yoğunluk içerisinde bir diziyi düzenli olarak takip edemiyorum. Ancak televizyonda da dijital platformlar üzerinden de hangi işler olduğunu görmek için ilk bölümlerini mutlaka izlemeye çalışıyorum.

-Seyrettiğiniz filmlerde ve dizilerde canlandırmayı en çok hayal ettiğiniz karakter hangisi oldu?

8-Psikolojik sorunları olan, daha uç karakterleri canlandırmak istiyorum. Gerçek hayatta olduğum “ben”den ne kadar çok uzaklaşırsam harcadığım efor beni daha çok mutlu eder.

-Çoğunlukla evde olduğumuz bir süreci geride bıraktık? Bu süreç size neler kattı?

9-Her zaman insanın aklında olan bir soru vardı; “doğa mı insana, insan mı doğaya hakim?” Bu süreçte hepimiz doğanın insana hakim olduğunu öğrendik. Toplumsal olarak çok negatif bir sürecin içerisinde bulunsak da kişisel olarak bu süreci pozitif değerlendirdiğimi düşünüyorum. Kendime ayırdığım bu zaman diliminde kendimle daha çok tanıştım.

-Kendinizi üç kelime ile anlatacak olsanız hangilerini seçerdiniz?

10-Deli dolu, kendine güvenen ve vefalı..

-Hayatınız için dönüm noktaları desek…

11-Hayalini kurduğum meslek için yaşadığım şehri, ailemi kısacası her şeyi arkamda bırakıp hiç bilmediğim İstanbul gibi büyük bir şehre adım atmak benim hayatımın dönüm noktasıydı.

-Gelecek hedeflerinizden bahseder misiniz?

12-Yaptığım işte başarılı bir şekilde kalıcı olup, benim gibi hayali olan insanlara ilham kaynağı olmak. En çok da kendime Seyhan’ı ispatlamak.